Książkę warto przeczytać, warto się z nią zmierzyć. Powiedziałam córce, że to nie jest książka dla niej, pomyślałam, że zbyt poważna, że o problemach dorosłych, że nie można zbyt szybko pozbawiać wiary w ludzi. Jednak zaraz dopadły mnie myśli, że może dobrze byłoby, żeby młode dziewczyny wiedziały, że zło nie zdarza się tylko w bajkach i baśniach.

Iwi

Książka niewielkich rozmiarów, okładka – właściwie – niepozorna, a w środku BOMBA. O mój Boże – nie tego się spodziewałam. Zarwana noc i 10 gwiazdek. Dla mnie rewelacja. Czapki z głów.

"Na wysokim niebie", Agnieszka Świderek

Tam nie ma ani jednego niepotrzebnego słowa, ani jednej niezgrabnej frazy, ani jednego zgrzytającego zdania. Opowieść jest spójna, wartka, potoczysta (takie słowo przychodzi mi na myśl) czyli taka, która toczy się jak kamyk z górki, jak woda w strumieniu, jak kropla po szybie. Czuć tu niesamowitą lekkość wypowiedzi, tak jakby słowa same spływały autorce z palców.

"Na wysokim niebie", KasiaP

Potrzebowałam kilku dni, żeby pozbierać się po tej lekturze. Powróciły moje własne wspomnienia z lat szkolnych. Przypomniałam sobie tych, którzy znajdowali się w sytuacji podobnej do Ani. (…). Po lekturze tej powieści stawiam sobie kolejne pytania. Czy zrobiłyśmy z koleżanką wystarczająco dużo w tej sprawie? Czy dwa małe tchórze, panicznie bojące się klasowych oprawców powinny mimo strachu zrobić coś więcej?

"Na wysokim niebie", Bookfa

Zapewne myślicie, że ta książka to jakiś kolejny poradnik dla tych, którzy pragną schudnąć. Otóż nic podobnego! To historia kobiety, która ważyła 140 kg, pragnęła być niewidzialna dla wszystkich w koło, wstydziła się swego ciała, miała własne kompleksy. Ale w końcu postanowiła coś z tym faktem zrobić – sama bez niczyjej pomocy. Czy jej się to udało? Sprawdźcie.

"Odważona", Grazia Czytaninka

Rodzina w Polsce to rzecz święta. Nie każdy ma odwagę przyznać, że w dobie rozwodów i rodzin patchworkowych staje przed nowymi wyzwaniami. Nienawiść do dziecka partnera? Obwiniamy kobietę, zamiast przyjrzeć się całości sytuacji. Ta druga? wstydzimy się przyznać do zazdrości o… poprzednią partnerkę faceta. A w tym kotle jeszcze mężczyźni, często unikający, nieobecni ojcowie, ojcowie weekendowi… Każda kobieta powinna przeczytać tę książkę!

"Macochy", NerdKobieta

„Macochy” czytałam nie tylko z wielką przyjemnością płynącą z obcowania z dobrze napisanym, dojrzałym tekstem, ale też z podziwem dla przenikliwości i wrażliwości pisarskiej Danusi oraz jej fabularnej pomysłowości. Okazuje się, że można pisać dla kobiet i o kobietach jednocześnie mocno i lekko, zarazem przystępnie i kunsztownie, bez dojmującej goryczy, ale i bez taniego lukru. Takie powieści mogłabym pochłaniać i pod kocem, i pod kasztanem, i na plaży i gdzie tam się jeszcze powinno babskie książki czytać– bo jest po prostu szalenie wciągająca, a jako taka nie potrzebuje określonej scenografii.

"Macochy", NerdKobieta

Świetna, szczera i bardzo prawdziwa historia. Tej książki się nie czyta tylko „połyka” w całości. Myślę, że każda osoba znajdzie trochę siebie w tej opowieści i to w szerokim kontekście aspektów psychicznych. Polecam!!!

"Odważona", Grazia Czytaninka

Jeśli szukamy dobrej rady aby schudnąć to w tej książce tego nie znajdziemy. Jeśli szukamy inspiracji do zmian w sobie, także w swej wade, to jest to książka dla nas. Tym wartościowsza, że opisująca rzeczywiste doświadczenia autorki, która schudła 70 kg a teraz wraz z kilkoma innymi doświadczonymi rozmawia, jak sobie z tą odważoną rzeczywistością poradzić. Świetna pozycja.

"Odważona 2", Szepcząca wierzba

Jestem pod ogromny wrażeniem tej publikacji. Daje do myślenia, nie pozwala o sobie zapomnieć po odłożeniu jej na półkę. Bohaterowie wzbudzają emocje, skrajne czasami. Jestem po lekturze rozbita i będę potrzebowała czasu, by się pozbierać, ale wiem, że chcę sięgnąć po poprzednie i kolejne powieści autorki.

Maja

Twoja wina wciąga od pierwszej strony. Towarzyszymy Marcelinie w jej zauroczeniu, w jej obiekcjach, w końcu w cierpieniu. Jesteśmy niemymi świadkami działań Adama, które niejednokrotnie podnoszą ciśnienie. Aż dziw bierze, że po tej naszej biednej kuli ziemskiej naprawdę mogą chodzić takie osoby. Dla Pani Awolusi należą się ogromne brawa za wykreowane postacie, nie brakuje im niczego, aby uznać ich za ludzi z krwi i kości.

"Twoja wina", Pinko1700

Zapewne myślicie, że ta książka to jakiś kolejny poradnik dla tych, którzy pragną schudnąć. Otóż nic podobnego! To historia kobiety, która ważyła 140 kg, pragnęła być niewidzialna dla wszystkich w koło, wstydziła się swego ciała, miała własne kompleksy. Ale w końcu postanowiła coś z tym faktem zrobić – sama bez niczyjej pomocy. Czy jej się to udało? Sprawdźcie.

"Odważona", Grazia Czytaninka

To jedna z najlepszych książek o odchudzaniu jakie czytałam. Zamiast steku bzdur o tym jakie to łatwe (wystarczy przecież tylko zmienić styl odżywiania), szczera i prawdziwa relacja o tym jak to wygląda i gdzie się zaczyna.
Polecam, szczególnie tym, którzy borykają się z tym problemem od dziecka.

"Odważona", Anna Rosińska

Ta książka jest trochę magiczna. Po jej lekturze człowiek ma wiarę w lepsze jutro. Czyta się szybko… Z ciepłem na sercu.. z magią książek w powietrzu..a ja to bardzo doceniam 🙂 Polecam, bardzo.

"Na wysokim niebie", Szoko

Ciepła, a jednocześnie brutalnie szczera i krytyczna opowieść o walce z kilogramami, kompleksami i zapomnianej Dzikiej Kobiecie. Dla tych, którzy już walczą i tych, którzy dopiero mają zamiar walczyć.

"Odważona", Ailith